fbpx

FAQ Import aut z USA i Kanady

Sprawdź bazę najczęściej zadawanych pytań

1. Gdzie szukać samochodów?

Samochody z ZEA:
Samochody uszkodzone znajdziesz na stronie Copart EA. Jest to największy dom aukcyjny na bliskim wschodzie, oferujący samochody sprzedawane przez firmy ubezpieczeniowe.
Samochodów bezwypadkowych szukaj na stronach Dubizzle oraz Dubicars, gdzie są oferowane samochodky sprzedawane przez prywatnych właścicieli oraz handlarzy. Dodatkowo sprawdź oferty na stronie Emirates Auction, tam znajdziesz samochody sprzedawane przez komorników i banki.

Samochody z USA:
Samochody ze Stanów Zjednoczonych szukaj głównie na stronach Copart USA oraz IAAI.

Samochody z Kanady:
Samochodów z Kanady najlepiej szukać szukaj na stronie Impact Auto

2. Czym różnią się samochody z Emiratów Arabskich od Europejskich?

Samochodów z Dubaju nie trzeba przystosowywać do rejestracji w Polsce. Główne różnice między samochodami ze specyfikacją GCC/Gulf a specyfikacją Europejską związane są z warunkami atmosferycznymi panującymi w Emiratach Arabskich.

 •     Wydajniejsza klimatyzacja.
 •     Skuteczniejszy system filtracji radzący sobie z większą ilością kurzu i piasku.
 •     Układ chłodzenia silnika przystosowany do bardzo wysokich temperatur.epsza ochrona antykorozyjna chroniąca auta w wilgotnych obszarach przybrzeżnych Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

3. Czym różnią się samochody ze Stanów Zjednoczonych od Europejskich?

Samochód sprowadzony z USA wymaga przystosowania do Europejskich przepisów o dopuszczeniu do ruchu drogowego. Tyczy się to głównie oświetlenia:

 • Wymiana reflektorów  ( świateł mijania )  na asymetryczne, czyli takie które bardziej doświetlają pobocze.
 • Tylne kierunkowskazy w autach  amerykańskich są czerwone. Z przodu białe. W Europie powinny świecić na żółto. Ponadto przednie kierunkowskazy w samochodach produkowanych w USA są równocześnie światłami pozycyjnymi. W Europie oświetlenie to montuje się oddzielnie.
 • Trzeba też zamontować tylne światło przeciwmgielne, którego w amerykańskich pojazdach brakuje.

4. Czy zajmujecie się modyfikacją samochodów aby były dostosowane do europejskich standardów?

Możemy przystosować Twój samochód z USA do Europejskich standardów . Odbierzesz od nas auto gotowe do rejestracji.

5. Czy naprawiacie sprowadzone samochody?

Tak – na życzenie Klienta.  Współpracujemy z renomowanymi serwisami samochodowymi  i zakładami blacharskimi.

6. Czy opłaca się sciągać samochody z USA i ZEA?

Jasne, że tak!

 • Auta sprowadzone z USA mogą być nawet 50% tańsze niż wersje Europejskie. Oczywiście takie  okazje to często samochody po stłuczkach, ale czy wymarzone auto, świetnie wyposażone i fachowo naprawione  – kilkadziesiąt tysięcy złotych taniej, nie brzmi kusząco? 🙂 Stany Zjednoczone to nie tylko auta powypadkowe! W bardzo atrakcyjnych cenach możesz kupić samochód nieuszkodzony Duży wybór aut luksusowych , oldtimer, musclecar.

 

 • Emiraty Arabskie to  miejsce bardzo bogate w motoryzacyjne okazje!
  Auto powypadkowe mają równie świetne ceny co auta z USA, ale nie wymagają przystosowania do Europejskich norm.
  Bardzo szeroki dostęp do samochodów sportowych, egzotycznych, luksusowych i 4×4.

Dzięki naszym kontaktom z dealerami samochodów  w Dubaju i Abu Dhabi możemy Państwu zaproponować nowe Toyoty  Landcruiser, Mitsubishi Pajero w bardzo dobrych cenach. Skontaktuj się z nami.

7. Ile czasu na przerejestrowanie auta z USA W Polsce?

Odpowiedź: Proces przerejestrowania samochodu z USA w Polsce może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy. Istnieje kilka różnych czynników, które mogą wpłynąć na czas, takich jak to, czy posiadasz wszystkie niezbędne dokumenty i czy współpracujesz z profesjonalnym serwisem.

Jednak ogólnie rzecz biorąc, można bezpiecznie powiedzieć, że proces zajmie co najmniej kilka tygodni. Jeśli masz nadzieję na jak najszybsze zarejestrowanie samochodu, ważne jest, aby rozpocząć proces jak najszybciej i być przygotowanym na ewentualne opóźnienia.

8. Dokumenty potrzebne do rejestracji samochodu z USA W Polsce?

Jeśli chcą Państwo zarejestrować w Polsce samochód, który został zakupiony w Stanach Zjednoczonych, muszą Państwo zgromadzić kilka dokumentów. Po pierwsze, potrzebny będzie akt własności samochodu i dowód rejestracyjny. Potrzebny będzie również dowód ubezpieczenia, ważne prawo jazdy oraz wypełniony formularz zgłoszeniowy.

Dodatkowo należy uiścić opłatę rejestracyjną i złożyć wszelkie wymagane dokumenty dotyczące wpływu na środowisko. Po uporządkowaniu wszystkich tych elementów, można udać się do lokalnego biura rejestracji samochodów, aby zakończyć proces.

9. Ile kosztuje rejestracja samochodu z USA W Polsce?

Koszt rejestracji samochodu z USA w Polsce może się różnić w zależności od kilku czynników, w tym marki i modelu samochodu, jak również wieku i stanu pojazdu. Ogólnie rzecz biorąc, można się jednak spodziewać, że za samą opłatę rejestracyjną trzeba będzie zapłacić około od 250 do 1100 złotych. Jeśli planują Państwo import samochodu z USA do Polski, należy uwzględnić wszystkie dodatkowe koszty, takie jak cło, jeśli takie istnieje, oraz opłaty za transport.

Po przyjeździe samochodu do Polski, trzeba będzie również poddać go kontroli i przejść wszystkie wymagane testy emisji spalin, zanim będzie można go zarejestrować. Aby zaoszczędzić sobie kłopotu (i pieniędzy), warto współpracować z profesjonalną firmą importową, która zajmie się wszystkimi formalnościami